mapa strony   |
SmodCMS

 

Stroje ludowe dla zespołu w ramach projektu

Stroje ludowe dla zespołu w ramach projektu pn. „Zakup podlaskich strojów ludowych dla członków Dziecięcego Zespołu Tańca Ludowego Gminy Łuków”

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie zakupił 40 kompletów podlaskich strojów ludowych dla członków Dziecięcego Zespołu Tańca Ludowego Gminy Łuków. Całkowity koszt strojów, 20 kompletów dla grupy młodszej i 20 kompletów dla grupy starszej, wyniósł 43.800,05 zł, z tego 25 000,00 zł to dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013, działanie 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów”.

Stroje wykonała Pracownia Krawiecka „Mona” z Tomaszowa Lubelskiego.

Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego Gminy Łuków powstał w lutym 2014 roku i obecnie liczy 43 członków. Działa on w ramach amatorskiego ruchu artystycznego Gminy Łuków. Do prowadzenia zajęć z zespołem są zatrudnieni choreograf i akompaniator.

Zespół występował już na Dożynkach Gminnych, Gminnym Święcie Ziemniaka, na Inauguracji Roku Kulturalnego 2014/2015 w Gminie Łuków.

Doposażenie Dziecięcego Zespołu Tańca Ludowego Gminy Łuków w profesjonalne podlaskie stroje ludowe otworzy perspektywy do coraz to nowszych opracowań i doboru repertuaru. Wpłynie także pozytywnie na wizerunek i promocję Zespołu i całej Gminy Łuków. Zespół będzie bowiem występował nie tylko na terenie Gminy Łuków, ale także poza nią.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2014-12-18 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów